Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Miért keresztényellenes jogilag egyenrangúvá tenni két, eddig jogilag nem egyenrangú csoportot?
„A keresztényellenesség témaköre valahogy mindig a melegekre fut ki. Az interjúban kérdezett hölgy is konkrétan gyakorlatilag csak az LMBT-közösség életét és jogi helyzetét pozitívan befolyásoló döntések ellen emeli fel a szavát. De miért keresztényellenes jogilag egyenrangúvá tenni két, eddig jogilag nem egyenrangú csoportot?
A keresztény egyháznak jogában áll a saját szervezetén belül nem összeadni meleg párokat. Jogában áll nem elfogadni a melegek és nem melegek egyenjogúságát. Jogában áll azt mondani, hogy a házasság férfi és nő közötti, Isten által megszentelt egység. Jogában áll helyteleníteni, ha a szerinte helyes fogalmaktól eltérő fogalmakat adoptál egy jogrend. De ez távolról sem ellenük szól, ez nem a keresztény értékrend elleni támadás. Az lett volna pár száz évvel ezelőtt, amikor az állam és az egyház még szoros szimbiózisban élt, de ma, amikor a kettő egymástól külön működik, ezt már nem lehet kijelenteni. Ha így lenne, akkor a keresztény egyházak felfogása a házasságról államellenes lenne azokban az országokban, ahol legális az azonos neműek házassága. Ez természetesen nonszensz.
Persze ne felejtsük el, hogy nem kevés keresztény közösség létezik a világon, amelyik másként gondolkodik, nem a keresztény fősodorral menetel együtt, így szenved az egyházi diszkrimináció miatt. Mi van azokkal a keresztényekkel, akik melegek? Mi van azokkal a keresztényekkel, akik valóban hisznek Istenben és gyakorolják vallásukat, de gyermekük, ismerősük, barátjuk az LMBT-közösség tagja, és szeretnék, hogy házasodhasson, fogadhasson örökbe? Ők is keresztényellenesek? Ők önmaguk ellenségei? Öntagadók?”